اشنایی کامل با CSS

CSS به معنای “سطوح پوششی متن” (Cascading Style Sheets) است و برای طراحی وب سایت استفاده می شود. CSS به مرورگر اجازه می دهد تا ظاهر صفحه وب را زیبا و جذاب نمایش دهد. با استفاده از CSS، می توانید طرح بندی، رنگ، فونت، اندازه متن، تصاویر پس زمینه و بسیاری از اجزای دیگر را در صفحات وب خود کنترل کنید.

در CSS، شما با تعریف قواعد استایل، اجزای مختلف صفحات وب خود را سفارشی می کنید. هر قاعدها یک مجموعه خصوصیات استایل مشخص می کند که به یک یا چند اجزای صفحه وب اعمال می شود. به عنوان مثال، شما می توانید یک قاعده استایل برای تعیین رنگ پس زمینه یک بخش صفحه وب خود بنویسید:

body {
background-color: #f2f2f2;
}

در این مثال، body یک انتخابگر است که به بدنه صفحه وب مربوط می شود و background-color یک خصوصیت استایل است که رنگ پس زمینه را مشخص می کند. مقدار #f2f2f2 یک کد رنگ HEX است که رنگ خاکستری روشن را مشخص می کند.

از طریق ترکیب قواعد استایل، شما می توانید یک طرح بندی کامل و زیبا برای صفحات وب خود ایجاد کنید. همچنین، با استفاده از CSS، می توانید صفحات وب خود را به طور خودکار به اندازه مختلف دستگاه ها، از جمله کامپیوتر، تبلت و تلفن همراه، بکشانید.

Email
WhatsApp
Telegram
LinkedIn
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها
فهرست مطالب